close
آخرین مطالب
تبلیغ شما در اینجا
طراحی سایت شخصی
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سیستم وبلاگدهی
پنل اس ام اس رایگان
پنل اس ام اس ippanel
تبلیغ شما در اینجا
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
ترجمه وآموزش انگلیسی نسیم
مدیر تیم ترجمه-نسیم پنجشنبه 16 بهمن 1393

اصطلاحات زبان انگلیسی

این پست را به اصطلاحات زبان انگلیسی اختصاص می دهیم. در این پست می خواهیم به چند سوالی که ممکن است برای بسیاری از زبان آموزان پیش بیاید پاسخ دهیم و شما را بیشتر به ضرورت یادگیری اصطلاحات تشویق نماییم.

اصطلاح چیست؟

اصطلاح عبارتی است که معنای کلی آن با معنای تک تک واژه های آن تفاوت دارد. وقتی می گویید "Your name rings a bell" منظورتان آن است که "اسم تان به گوشم آشناست." در حالیکه ترجمه واژه به واژه عبارت این است : "اسم تان زنگی را به صدا در می آورد" . بنابر این حتی اگر معنای تک تک واژه های اصطلاحی را بدانید شاید نتوانید معنای آن را درک کنید. پس باید هر اصطلاح را با معنای اصطلاحی آن یاد گرفت.

حال ممکن است این پرسش پیش بیاید که اساسا چرا اصطلاح یاد بگیریم؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت اصطلاح چیزی تجملی یا زائد نیست که بتوان به دلخواه آن را ید گرفت یا یاد نگرفت. اصطلاحات هر زبان بخش جدایی ناپذیر آن است. تعداد اصطلاحات رایج هر زبان اغلب به چندین هزار بالغ می شود. لذا برای کسی که می خواهد زبان انگلیسی و به خصوص شکل گفتاری و محاوره ای آن را یاد بگیرد، آموزش آموزش اصطلاحات انگلیسی ضروری است.

سوال بعدی که بسیار مهم نیز می باشد ، و بسیاری از زبان آموزان این سوال را دارند این است که فایده اصطلاح چیست؟

"انگلیسی زبان ها" در مکالمات و ارتباطات روزانه خود از اصطلاحات فراوانی استفاده می کنند. اگر فیلم های انگلیسی را تماشا کنید خواهید دید که اصطلاحات رایج در زبان انگلیسی مرتبا مورد استفاده قرار می گیرد. فردی که انگلیسی را بداند اما از اصطلاح استفاده نکند ممکن است خشک و جدی و رسمی و بنابراین تا اندازه ای غیر صمیمی به نظر بیاید. به همین دلیل اصطلاحات در ایجاد جوی دوستانه و خوشایند اهمیت دارند. در انگلیسی نوشتاری یا در موقعیت های رسمی تر کمتر از اصطلاح استفاده می شود اما حتی در این موقعیت ها نیز برای ایجاد جوی دوستانه و صمیمی از اصطلاح استفاده می شود. کاربرد اصطلاحات انگلیسی باعث می شود که برخورد های اداری و کاری خشک و سرد جلوه نکنند.

0